Loňský rok byl pro českou ekonomiku zátěžovou zkouškou a z depresivní zimy se firmy i domácnosti vzpamatovávají jen velmi pozvolna. Díky silnější poptávce i útlumu energetické krize se ale podle posledního Indexu očekávání ČSOB nálada v českých podnicích ve druhém čtvrtletí výrazně zlepšila a přiblížila se předcovidovým úrovním. Čtvrtina firem teď plánuje přijímat nové zaměstnance, zatímco propouštění zvažují jen tři procenta z nich. Vyplývá to z průzkumu, který pro Hospodářské noviny vypracovala ČSOB ve spolupráci s agenturou Datank.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










