Tuzemské soudy aktuálně dluží jen obhájcům nejméně desítky milionů korun. Řekl to advokát a člen prezidia České advokátní komory Lukáš Trojan. „V posledních letech je standardem, že soudy posouvají výplatu odměn tak dlouho, jak je to jen možné,“ řekl Trojan HN.
Na to, že velké části soudů došly peníze a ty tak přestaly platit nejen obhájcům ex offo, ale také soudním znalcům či tlumočníkům, včera upozornily Hospodářské noviny. Podle trestního řádu přitom musí soudy platit odměnu a náhradu jejich výdajů „bez zbytečného odkladu po jejich přiznání, nejpozději do 30 dnů“.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









