Ve vedení městské firmy Pražská plynárenská končí nečekaně ředitel Martin Pacovský. Společnost na svých stránkách oznámila, že dozorčí rada šéfa odvolala z představenstva „z důvodu rozdílných názorů na vedení a fungování společnosti“. 

Pacovský stál v čele firmy necelé tři roky od ledna 2021. Patří mezi nejznámější tuzemské energetiky. Komunikativní manažer často vysvětloval fungování energetického trhu v průběhu loňské krize v médiích i na sociálních sítích. Tam také sám potvrdil svůj konec ve vedení podniku. „Po celkem nabitých a divokých třech letech včera moje působení v Pražské plynárenské skončilo,“ napsal Pacovský na sociální síti X, dříve Twitter.

„Respektuji vůli akcionáře a dozorčí rady, rozešli jsme se v názorech na hloubku a rychlost změn,“ doplnil pro HN Pacovský. Domnívá se, že rozchod proběhl korektně. „Předávám společnost v dobrém stavu, vypadá to, že Pražská plynárenská bude mít rekordní rok.“

Před nástupem do firmy, která je stoprocentně ve vlastnictví hlavního města, působil v polostátní energetické společnosti ČEZ. Vedle energetiky se angažuje také v pivovarnictví. Pacovský stojí za skupinou Městské pivovary, která zaštituje pět regionálních pivovarů, jako je Jarošovský pivovar, Znojemský městský pivovar či brněnský pivovar Harry.

Pražská plynárenská je jedním z největších dodavatelů energií v Česku. Plyn dodává na 353 tisíc a elektřinu na 55 tisíc odběrných míst. V loňském roce dosáhla při tržbách ve výši 32,5 miliardy korun zisku po zdanění 640 milionů korun.

Kdo Pacovského ve vedení podniku nahradí, je v tuto chvíli otevřené. „Na obsazení uvolněného místa v rámci představenstva společnosti bude vypsáno transparentní výběrové řízení,“ uvedla firma.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist