Ve vedení městské firmy Pražská plynárenská končí nečekaně ředitel Martin Pacovský. Společnost na svých stránkách oznámila, že dozorčí rada šéfa odvolala z představenstva „z důvodu rozdílných názorů na vedení a fungování společnosti“. 

Pacovský stál v čele firmy necelé tři roky od ledna 2021. Patří mezi nejznámější tuzemské energetiky. Komunikativní manažer často vysvětloval fungování energetického trhu v průběhu loňské krize v médiích i na sociálních sítích. Tam také sám potvrdil svůj konec ve vedení podniku. „Po celkem nabitých a divokých třech letech včera moje působení v Pražské plynárenské skončilo,“ napsal Pacovský na sociální síti X, dříve Twitter.

„Respektuji vůli akcionáře a dozorčí rady, rozešli jsme se v názorech na hloubku a rychlost změn,“ doplnil pro HN Pacovský. Domnívá se, že rozchod proběhl korektně. „Předávám společnost v dobrém stavu, vypadá to, že Pražská plynárenská bude mít rekordní rok.“

Před nástupem do firmy, která je stoprocentně ve vlastnictví hlavního města, působil v polostátní energetické společnosti ČEZ. Vedle energetiky se angažuje také v pivovarnictví. Pacovský stojí za skupinou Městské pivovary, která zaštituje pět regionálních pivovarů, jako je Jarošovský pivovar, Znojemský městský pivovar či brněnský pivovar Harry.

Pražská plynárenská je jedním z největších dodavatelů energií v Česku. Plyn dodává na 353 tisíc a elektřinu na 55 tisíc odběrných míst. V loňském roce dosáhla při tržbách ve výši 32,5 miliardy korun zisku po zdanění 640 milionů korun.

Kdo Pacovského ve vedení podniku nahradí, je v tuto chvíli otevřené. „Na obsazení uvolněného místa v rámci představenstva společnosti bude vypsáno transparentní výběrové řízení,“ uvedla firma.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.