Tuzemské soudy mimořádně dostanou takřka miliardu korun na svůj provoz. Na žádost ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) o tom ve středu rozhodla vláda. Zvýšení peněz pro soudy přišlo poté, co HN minulý týden upozornily, že řadě z nich došly prostředky a neplatí advokátům ex offo či soudním znalcům. A někteří z nich dlužné sumy začali vymáhat exekučně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









