Hypoteční trh v Česku zažívá jedno z nejhorších období za posledních 10 let. Zájem klientů je malý především kvůli vysokým úrokovým sazbám. Ty v kombinaci s drahými nemovitostmi činí vlastní bydlení obtížně dostupným. Jeden specifický typ úvěru však v poslední době přece jen na odbyt jde – tzv. zelené hypotéky.

Jejich obliba vzrostla zejména po zahájení války na Ukrajině, kdy se raketově zvýšily ceny energií a lidé začali řešit, jak žít úsporněji. Oproti klasické hypotéce zákazníci ušetří nejen na úrokové sazbě, ale i na poplatcích, které se k úvěru vážou. Při sjednání může jít celkově o jednorázovou úsporu až 16 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.