Myslíte si, že to skutečně důležité se děje v Praze a vůbec v Česku? Chyba! I pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě. A navíc to rozhodně není nuda, jak vám v novém podcastu Bruselský diktát řeknou Ondřej Houska a Michal Půr. Poslouchejte, pokud chcete vyložit kontext dění kolem vás od skutečných insiderů, kteří znají bruselské i české zákulisí. Už ve středu ráno na webu HN a ve všech podcastových aplikacích.

Andrej Babiš Roberta Fica tak silně nepodpořil kvůli ideologii, ta je mu ukradená. Na Ficově vítězství ale měl silný osobní zájem, který souvisí s jeho minulostí.

Proč Ursula von der Leyenová působila během návštěvy Prahy, jako že ji to baví, zatímco premiér Petr Fiala pronesl projev, u kterého to vypadalo, že mu někdo dal špatný papír?

Česko ale jinak v Bruselu zabodovalo a výrazně upravilo emisní normu Euro 7 podle svého gusta. To je úspěch – ale k čemu nakonec bude? Fiala bude ještě muset opustit hodně svých ideologických totemů, zatím se mu to však rozhodně nedaří – k naší škodě.

A migrace? Jasné téma příštích voleb. Kdo o ní lže a kdo se s ní snaží pohnout? A jak to dopadá na Česko? I to vysvětlíme v Bruselském diktátu. Od středy každý týden.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska z Prahy a zpravodajka HN v Bruselu Kateřina Šafaříková.