Myslíte si, že to skutečně důležité se děje v Praze a vůbec v Česku? Chyba! I pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě. A navíc to rozhodně není nuda, jak vám v novém podcastu Bruselský diktát řeknou Ondřej Houska a Michal Půr. Poslouchejte, pokud chcete vyložit kontext dění kolem vás od skutečných insiderů, kteří znají bruselské i české zákulisí. Už ve středu ráno na webu HN a ve všech podcastových aplikacích.

Andrej Babiš Roberta Fica tak silně nepodpořil kvůli ideologii, ta je mu ukradená. Na Ficově vítězství ale měl silný osobní zájem, který souvisí s jeho minulostí.

Proč Ursula von der Leyenová působila během návštěvy Prahy, jako že ji to baví, zatímco premiér Petr Fiala pronesl projev, u kterého to vypadalo, že mu někdo dal špatný papír?

Česko ale jinak v Bruselu zabodovalo a výrazně upravilo emisní normu Euro 7 podle svého gusta. To je úspěch – ale k čemu nakonec bude? Fiala bude ještě muset opustit hodně svých ideologických totemů, zatím se mu to však rozhodně nedaří – k naší škodě.

A migrace? Jasné téma příštích voleb. Kdo o ní lže a kdo se s ní snaží pohnout? A jak to dopadá na Česko? I to vysvětlíme v Bruselském diktátu. Od středy každý týden.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist