Společnost Vitrablok, která v severočeském Duchcově vyrábí skleněné tvárnice, se dostala do platební neschopnosti a je v insolvenci. Vyplývá to z insolvenčního návrhu, který na sebe sama podala. Hospodaření Vitrabloku oslabila pandemie a pak loňské skokové zdražení cen plynu a přepravních nákladů. Firma to uvádí v dokumentu, který se ve čtvrtek objevil ve veřejném insolvenčním rejstříku. 

Vitrablok se zabývá výrobou a prodejem bílých a barevných skleněných cihel, kterým se také říká luxfery. Považuje se ve svém oboru za světového lídra a velkou část produkce vyváží. Zaměstnává asi 270 lidí. Má pobočku v Itálii a do skupiny též patří výrobce Seves Glass Block v americkém státě Ohio. Skupina vykázala za rok 2021 tržby 789 milionů korun a čistý zisk 42,6 milionu korun. V předchozím roce byla ve ztrátě 12 milionů korun, finanční uzávěrku za loňský rok nezveřejnila.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Kolik Vitrablok věřitelům dluží.
  • Kdo jsou největší věřitelé.
  • Kde nyní stojí plánovaná rekonstrukce sklářské pece Vitrabloku.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze