OpenAI má ChatGPT, Microsoft má Copilot, Google má Bard. Do souboje velkých technologických společností o virtuálního asistenta postaveného na generativní umělé inteligenci nově přibyl i Amazon. Nového chatbota, který dostal jméno Q, představil na konferenci re:Invent v Las Vegas výkonný ředitel cloudové divize Amazon Web Services (AWS) Adam Selipsky.

„Q je expert pomocník založený na znalostech a zkušenostech sedmnácti let budování AWS,“ prohlásil Selipsky. „Je připravený na byznysové využití. Řeší problémy, analyzuje a vizualizuje data, sumarizuje reporty, připravuje prezentace a grafy, dokáže programovat, generuje obsah…Dokáže odpovídat na „lidsky“ položené otázky a sestavovat „lidské“ odpovědi z hrubých dat. Do velké míry tak zjednoduší milionům manažerů a analytiků každodenní korporátní život.“

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.