V posledních týdnech se v mediálním prostoru objevila řada návrhů změn ve školství s cílem ušetřit, např. přenést financování nepedagogických pracovníků na zřizovatele, odměňovat učitele sice slíbenými 130 procenty průměrné mzdy, ale průměrné mzdy dva roky staré, návrh změny financování asistentů pedagogů či pokus o snížení maximálního počtu hodin, které dostanou školy proplacené, tzv. PHmax. Všechny tyto návrhy mají jedno společné – nezabývají se tím, co by bylo nejlepší nebo alespoň dobré pro děti, které do škol chodí. Experti, odbory i vláda se v médiích dohadují o tom, které opatření bude mít jaký dopad na učitele a školy, kolik se tím či oním ušetří a zda je to správné místo na škrty. Co takové opatření přinese dětem, zdaleka ne všechny zajímá.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Počet hodin strávených ve škole neodráží kvalitu výuky.
  • Snížení počtu vyučovacích hodin by přineslo miliardy.
  • Ušetřené peníze by se měly rozdělit mezi platově podhodnocené nepedagogické profese.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se