Velkoobchodní cena elektřiny se v posledních týdnech pohybuje okolo 80 eur za megawatthodinu, tedy na úrovni, kde byla naposled o prázdninách roku 2021. Před pádem Bohemia Energy, před začátkem ruské invaze na Ukrajinu a energetické krize. Kdo si před třemi lety výhodně zafixoval cenu, může stále platit za 1 MWh silové elektřiny méně než 2000 korun. Takových zákazníků samozřejmě s každým měsícem ubývá, při uzavírání nové smlouvy je ale rozhodně nečeká takový šok, jaký zažily domácnosti v předchozích dvou letech.

Od letošního ledna už neplatí vládní cenové stropy, které omezovaly cenu za MWh silové elektřiny na 6050 korun. K takové ceně se už ani žádná aktuálně platná nabídka nepřibližuje, při troše snahy a zájmu o dění v energetice je přitom možné bez větší námahy uzavřít smlouvu za méně než polovinu. Oslovili jsme proto několik odborníků na energetický trh a přinášíme deset tipů, jak ze současné situace na trhu vytěžit co nejvíc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.