Moje největší politické přání se splnilo. Česko je členem Evropské unie a letos jsme oslavili 20 let od našeho vstupu do ní. Byl to víc než sňatek z rozumu, prohlásil, jak si pamatuji, tehdejší prezident Václav Klaus při podpisu smlouvy o přistoupení v Athénách v roce 2004. Ale rozumu v tom rozhodnutí bylo mnoho.

My Češi obecně dáme více na rozum než vášeň. A rozumem bych se rád řídil i u dalších podobně důležitých rozhodnutí. Jedním z takových, které čeká současné politiky, je budoucnost české energetiky. Je to rozhodnutí, které uděláme nyní, jeho důsledky ale ponesou především další generace. Vím, proč o tom hovořím. Mám vnuky a vnučky a chtěl bych, aby žili spravedlivý, důstojný a kvalitní život.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká je budoucnost české energetiky?
  • Jaký skutečný potenciál mají obnovitelné zdroje?
  • Proč mají pro nás skutečné ekonomické i ekologické výhody?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.