V Česku vzniká nová kryptoměnová burza, která chce potvrdit pozici země jako jedné z velmocí v tomto stále novém oboru. Burza se nazývá DASE (vychází ze zkratky Digital Asset Exchange), stojí za ní provozovatelé zavedené tuzemské kryptoměnové směnárny Anycoin a má ambice stát se největší v Evropě.

Jak toho chce docílit a čím se burza hodlá odlišit od svojí konkurence, zatím její zakladatelé Marek Kyrsch a Martin Čech tají – vše chtějí ve velkém stylu odstartovat na konferenci BTC Prague. Ta se koná 13. až 15. června na letňanském výstavišti a je největší čistě bitcoinovou konferencí v Evropě. Spojení burzy s podobnými ambicemi tedy dává smysl.

Redakce HN několik informací o burze získala předem, zároveň přináší přehled toho, co současným kryptoměnovým burzám chybí a česká DASE (již dostupná na webové stránce dase.com) by tak při zaměření se na tyto body mohla mnohou globální konkurenci předčit.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by měla nová kryptoměnová burza nabídnout.
  • Co je problémem stávajících kryptoměnových burz.
  • Proč je v současnosti tak snadné vytvořit kryptoměnu.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze