Už za dva roky skončí na Karvinsku těžba černého uhlí. Státem vlastněná firma OKD se proto připravuje na dobu pouhelnou. A „spoří“ peníze na sanační účet, z něhož se bude platit technická likvidace dolů ČSM sever a jih. „Letos tam pošleme 1,4 miliardy a v příštím roce 950 milionů korun. Bude tam tedy 2,35 miliardy. Vedle toho by na účtech OKD mělo koncem roku být kolem osmi miliard,“ řekl Sikora v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Podle něj bude stát útlum posledních dvou funkčních dolů na Karvinsku včetně vyrovnání se se zaměstnanci asi 4,7 miliardy korun.
Co se dočtete dál
- Jak velkou část obratu bude stále tvořit uhlí.
- Jaké jsou nyní ceny energetického a koksovatelného uhlí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









