Elektřinu z fotovoltaiky v létě ve dne nikdo nechce. Ceny výkupu energie vyrobené v domácích solárních elektrárnách totiž klesají a zároveň obchodníci s elektřinou zvyšují poplatky. Čelit tomu můžete třeba tím, že si pořídíte dva elektromobily. Jeden se vždycky bude moci nabíjet z přebytků energie ze solárů, tím druhým lze v tu dobu jezdit.
Pokud vám to zní jako ekonomický nesmysl, nemýlíte se. Nesmysl je to i ekologický, ale působí to lákavěji než prodávat 1 MWh elektřiny za pár stovek. Možností, jak využít elektřinu „navíc“, není v domácím prostředí mnoho. Zato je dost věcí, které lze udělat, abyste předešli tragédii v podobě výbuchu v technické místnosti s FVE.
Co se dočtete dál
- Jak se vyrovnat s mizernými cenami elektřiny při prodeji přebytků.
- Jak se osvědčil ohřev vody z fotovoltaiky.
- Jakých pět kroků zásadně sníží rizika spojená s fotovoltaikou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









