Nejprve válka a následně komunistický režim mou rodinu připravily nejen o továrny, statky, půdu, ale také o cenné zkušenosti se správou majetku, které mi moji prarodiče nemohli předat. Rodinný majetek se mi podařilo získat zpět až v restitucích, a tak mi nezbylo než následujících 30 let získávat zkušenosti a učit se, jak s majetkem nakládat. Zkušenosti čerpám od šlechtických rodů, z finančních institucí a konzultačních firem, z investic na realitním trhu v USA i z diskusí, které vedu s nejbohatšími lidmi v České republice.

Potkávám se s různými příběhy. V některých skutečně bohatí lidé chtějí, aby se jejich odkaz nesl dál, aby z jejich dětí vyrostli zodpovědní jedinci a aby jejich rodinné bohatství vydrželo po generace. Pak jsou tu v Česku příběhy lidí, kteří mají sice rozsáhlé majetky, ale rozpadlé rodiny, jsou zklamaní, vnitřně strádají a touží po hlubokých a opravdových vztazích. 

Zde je pět klíčových principů, které jsem si za tři dekády v oboru dokázal odnést o tom, jak skutečně úspěšní udržují bohatství a vztahy.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč bohaté lidi znepokojuje vývoj v Česku a chtějí mít zásadní část majetku v jiných zemích.
  • Jak a kdy do správy majetku zapojit děti nebo celou rodinu.
  • Proč je tak důležité mít vždy plán, strategii a držet se jich.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze