Hlavní město požádalo o první povolení potřebná ke stavbě obří Vltavské filharmonie. Obsáhlá dokumentace s žádostí o povolení EIA se v systému ministerstva životního prostředí objevila v úterý. Při detailnější analýze naplno ukazuje rozsáhlost projektu i konkrétní technická řešení projektu až za 13 miliard.

Magistrát počítá se začátkem stavby v roce 2027 a otevřením v roce 2031. Architektonickou soutěž už dříve vyhrálo dánské studio Bjarke Ingels Group.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se