Hlavní město požádalo o první povolení potřebná ke stavbě obří Vltavské filharmonie. Obsáhlá dokumentace s žádostí o povolení EIA se v systému ministerstva životního prostředí objevila v úterý. Při detailnější analýze naplno ukazuje rozsáhlost projektu i konkrétní technická řešení projektu až za 13 miliard.
Magistrát počítá se začátkem stavby v roce 2027 a otevřením v roce 2031. Architektonickou soutěž už dříve vyhrálo dánské studio Bjarke Ingels Group.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









