Banky mají být v čele evropské transformace na bezemisní ekonomiku. Alespoň to tak vyplývá z nových regulací striktně diktujících objem, strukturu dat a pravidla nefinančního reportingu. V tuzemském bankovním prostředí však naráží aspirace tzv. zelené tranzice hned na několik zásadních problémů. Tím aktuálně největším je absence dat a rostoucí pnutí mezi vlastní reportovací povinností bank a reportovací povinností jejich klientů či dodavatelů.
Typickým příkladem může být uhlíková stopa.
Co se dočtete dál
- V čem spočívá problém s daty o emisích dodavatelského řetězce či klientů.
- S jakými finančními zdroji se na zelenou transformaci v Česku počítá a jaká je realita.
- Jak celý proces ohrožuje byrokracie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









