Kvůli více než tříbilionovému dluhu zaplatí v příštím roce Česko zejména na úrocích tolik korun, kolik pro letošek činil například rozpočet ministerstva dopravy. Náklady na takzvanou obsluhu dluhu tedy poprvé překročí hranici sto miliard korun. Ještě před dvěma lety byly přitom tyto náklady poloviční.
Co se dočtete dál
- Proč se Česku tak silně prodraží dluh?
- Podaří se náklady nějak snížit?
- Jak to vidí ekonomové?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









