Jako bumerang se státu vrátilo to, že tuzemští zákonodárci před třemi lety i přes protesty expertů přiklepli Všeobecné zdravotní pojišťovně monopol na povinné zdravotní pojištění cizinců. Účet přišel před dvěma týdny: Stát musí zaplatit odškodné 36 milionů korun Slavia pojišťovně. Ta uvedenou změnou zákona přišla o možnost nabízet cizincům zdravotní pojištění, a proto podala na stát žalobu o náhradu škody. Obvodní soud pro Prahu 1 jí pak předminulý týden zcela vyhověl. Státu tak hrozí, že bude muset odškodnit i další společnosti.
Co se dočtete dál
- Kdo má ještě šanci získat odškodné.
- Jak na rozhodnutí soudu reaguje poslanec ANO Miloslav Janulík, který monopol pro VZP „zařídil“.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









