Přidáno sice dostali, ale méně, než chtěli. Navíc chybí zákon, který by garantoval, že přidání platů není jen na příští rok, ale i na ty další. „Částky nejsou součástí tabulkových platů, lékaři je dostávají v osobním ohodnocení, není nic jednoduššího než v roce 2026 přijít a říct, že už tohle zvýšení nebude. Proto chceme zákon, který nám dá záruku,“ říká předseda Sekce mladých lékařů Dalibor Veselý. Pokud ho ministerstvo nepředstaví, Česko prý čeká další vlna protestů – tentokrát mnohem masivnější. Podle ministerstva zdravotnictví jdou požadavky lékařů nad rámec původní domluvy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









