Zaměstnavatelům se ulevilo – dohody o provedení práce se od příštího roku zpřísňovat nebudou. Padne tak již dříve schválená úprava, která měla platit od 1. ledna a státu přinést dvě miliardy ročně na pojistném. Shodla se na tom v úterý tripartita. Nadále tak zůstane jeden limit deset tisíc korun měsíčně bez odvodu pojistného a rovněž povinnost evidence u České správy sociálního zabezpečení, jak to funguje nyní.

„Skutečně dojde ke zrušení zamýšlené úpravy,“ potvrdil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nedojde ani na úpravy, které poradci ministerstva práce po analýze prvních dat z evidence dohod navrhovali na poslední chvíli udělat. Týkaly se souběhu hlavního pracovního poměru a dohody u jednoho zaměstnavatele. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se