Evropská komise uložila rekordní pokutu české firmě za narušení hospodářské soutěže. České dráhy mají zaplatit asi 32 milionů eur (necelých 800 milionů korun). Částku 16,7 milionu pak mají za svou roli v případu uhradit rakouské dráhy ÖBB. Komise o tom informovala ve středu v tiskové zprávě.

V případu šlo o nákup ojetých rakouských vagonů, o které měl v roce 2015 zájem konkurenční RegioJet Radima Jančury, ale České dráhy byly proti. HN už o blížícím se rozhodnutí informovaly na začátku října – ve vedení státního dopravce od té doby panuje velmi napjatá atmosféra.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Budou se ČD spíš soudit s Evropskou komisí, nebo se svými bývalými manažery?
  • A kde peníze vezmou?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se