České dráhy předají část svojí dceřiné firmy ČD-Telematika státní Správě železnic. V pátek o tom rozhodl řídící výbor drah. Za část firmy dostanou 280 milionů korun, potvrdilo HN vedení dopravce. Tyto prostředky se budou drahám hodit na pokutu od Evropské komise.
Na konci října vyměřila Českým drahám EK pokutu zhruba 800 milionů korun za porušení antimonopolní legislativy. Vedení dopravce i ministr dopravy Martin Kupka (ODS) deklarují, že pokuta pro dráhy i díky prodeji ČD-Telematiky nebude zásadním problémem. Zdroje zevnitř společnosti ale mluví také o výraznějším šetření – dosáhnout toho chce několika způsoby – přes kolektivní vyjednávání až po fungování dceřiných firem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









