Byla to vlastně banální příhoda ze sobotního odpoledne. Stovky českých turistů čekají v Drážďanech na návrat speciálním vlakem, který České dráhy tradičně vypravují na vánoční trhy. Populární spoj, turista si díky němu může odpustit hledání parkování, dát si na cestu svařák a snadno dojít i na nákupy přímo do centra saské metropole. Jenže tentokrát vlak skoro všechny cestující nechal v Drážďanech: podle dostupných svědectví a snímků, které poslal HN jeden z přítomných, prostě nádražní personál nahlásil špatné číslo koleje a peronu, takže lidé stáli na druhé straně nádraží a vlak jim ujel.
Co se dočtete dál
- Proč šla kvalita německé železnice tak dolů.
- A v čem se skrývá nenápadný úspěch českých dopravců.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









