Byla to vlastně banální příhoda ze sobotního odpoledne. Stovky českých turistů čekají v Drážďanech na návrat speciálním vlakem, který České dráhy tradičně vypravují na vánoční trhy. Populární spoj, turista si díky němu může odpustit hledání parkování, dát si na cestu svařák a snadno dojít i na nákupy přímo do centra saské metropole. Jenže tentokrát vlak skoro všechny cestující nechal v Drážďanech: podle dostupných svědectví a snímků, které poslal HN jeden z přítomných, prostě nádražní personál nahlásil špatné číslo koleje a peronu, takže lidé stáli na druhé straně nádraží a vlak jim ujel.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč šla kvalita německé železnice tak dolů.
  • A v čem se skrývá nenápadný úspěch českých dopravců.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se