Povinný návrat do kanceláře na pět dní v týdnu platí od začátku roku v řadě velkých amerických firem. Od technologické společnosti Amazon po banku JPMorgan a po nástupu nového prezidenta Donalda Trumpa i pro téměř tři miliony federálních úředníků. Tamní zaměstnavatelé věří, že jedině tak se zvedne celková produktivita a lidem se bude lépe spolupracovat. Ve vlně povinné docházky, která je už částečně cítit i v českých firmách, ale někteří američtí pracovníci našli způsoby, jak nařízení obcházet. A podniky si začínají uvědomovat, že mohou přijít o ty nejschopnější lidi.
Co se dočtete dál
- Jak někteří zaměstnanci obchází povinné dny v kanceláři.
- Jaké výjimky mají ve firmách ti nejvýkonnější.
- Jak se návrat do kanceláří dotkl amerického trhu s realitami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









