Povinný návrat do kanceláře na pět dní v týdnu platí od začátku roku v řadě velkých amerických firem. Od technologické společnosti Amazon po banku JPMorgan a po nástupu nového prezidenta Donalda Trumpa i pro téměř tři miliony federálních úředníků. Tamní zaměstnavatelé věří, že jedině tak se zvedne celková produktivita a lidem se bude lépe spolupracovat. Ve vlně povinné docházky, která je už částečně cítit i v českých firmách, ale někteří američtí pracovníci našli způsoby, jak nařízení obcházet. A podniky si začínají uvědomovat, že mohou přijít o ty nejschopnější lidi.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak někteří zaměstnanci obchází povinné dny v kanceláři.
  • Jaké výjimky mají ve firmách ti nejvýkonnější.
  • Jak se návrat do kanceláří dotkl amerického trhu s realitami.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.