Mimořádné mravní selhání i výsměch akademikům. Tak hodnotí stovky zaměstnanců Univerzity Karlovy odměny, které si loni vyplatilo vedení školy. Celkem si šestnáctičlenný poradní sbor na odměnách rozdělil 11,5 milionu korun, jen samotná rektorka Milena Králíčková dostala loni téměř milion. O části odměn pro rektory přitom rozhoduje ministr školství Mikuláš Bek (STAN) a ten jejich výši hájí. Králíčkové se zastávají i rektoři z jiných univerzit.
Co se dočtete dál
- Co na odměny říkají další rektoři.
- Jak prémie hodnotí ministr Mikuláš Bek.
- Za co se rektorka Milena Králíčková omluvila.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









