Jihomoravský podnikatel Tomáš Šupa rozjel před více než pěti lety konsolidaci českého vinařství. A to ve velkém stylu. Pod hlavičkou skupiny FPD slovenského miliardáře Antona Siekela, někdejšího spolumajitele Istrokapitálu a současného prezidenta Slovenského olympijského a sportovního výboru, skoupil například Vinařství Mutěnice a Neoklas Šardice. Kromě toho ale podnikal v realitách, distribuci alkoholu či v obchodech s módou.

Své sny o největším vinařském hráči na trhu však do konce nedotáhl. Jeho firmy dnes již vlastní někdo jiný, sám Šupa se nachází neznámo kde a po jeho akviziční jízdě zbyl hodně dlouhý zástup věřitelů. Svou široce rozkročenou investiční skupinu totiž nefinancoval jen kapitálem od slovenského miliardáře, ale také od drobných investorů skrze společnosti Private Active Investor a skupinu firem Private Active Investor Bonds. 

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Které projekty skupina financovala.
  • Kdo firmu tlačí do insolvence.
  • Kolik společnost svým věřitelům dluží.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.