Poslanci by ve čtvrtek měli ve druhém čtení projednat převratnou novinku – zákon o jednotném měsíčním hlášení zaměstnavatele. Koalice se nyní dohodla, že jeho účinnost o čtvrt roku posune, a firmy ho tak začnou posílat od 1.dubna příštího roku. 

Připojí také jedno významné zpřísnění: firmy budou muset hlásit nástup nových zaměstnanců i brigádníků dopředu, ne zpětně jako dnes. Jinak jim bude hrozit vysoká pokuta. HN přinášejí detaily o nové povinnosti. Ta by měla pomoci omezit nelegální zaměstnávání, na kterém státu unikají desítky miliard korun

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • K čemu je dobré jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele
  • Co se v té souvislosti změní
  • Jak bude vypadat povinná předregistrace zaměstnanců
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.