Ani jedna z nejhorších ekologických katastrof ruské historie neodradila část turistů od dovolené na černomořském pobřeží. Letoviska v nejhůře postiženém ruském Krasnodarském kraji sice hlásí úbytek návštěvníků, místní média ale s uspokojením konstatují, že část domácích turistů neodradily ani zbytky mazutu viditelné na dohled od pobřeží. Ropné látky do moře vypustily po havárii v polovině loňského prosince dvě obstarožní lodě: obě zřejmě patřily k tzv. stínové flotile, prostřednictvím které se Kreml snaží obcházet ropné sankce.
❗️In #Anapa, it's bathing season on the beaches polluted with heating oil, between the oil slicks floating on the waves.#russia pic.twitter.com/LAiz5Lw2JJ
— Boris Alexander Beissner (@boris_beissner) May 31, 2025
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






