Dva tisíce korun za registraci, tisíc za přednostní ošetření. Část poplatků, které člověk platí u lékaře, byla vždy tak trochu za hranou zákona. Jenže neexistovalo příliš mnoho nástrojů, jak je ordinacím zakázat. Od ledna to ale bude jinak, začne totiž platit novela, která zavádí pokuty a jasně říká, kdo je má vymáhat. Jak mají pacienti postupovat, když zjistí, že platí neoprávněně? A které poplatky lékaři vybírat stále mohou?
Co se dočtete dál
- Jaké poplatky může lékař dál účtovat.
- Za co pacient platit nemá.
- Co dělat, když lékař peníze vyžaduje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









