Ministr školství Robert Plaga (ANO) po čtvrteční debatě expertů o smyslu víceletých gymnázií uvedl, že se je rušit nechystá. Chtěl by ale, aby je omezovaly samy kraje tam, kde se na tyto školy dostává velké procento dětí s nízkými bodovými zisky. Prahy a okolí se to podle něj netýká. Krajským politikům v tom ale „shora“ pomáhat nechce, musí si to podle něj zvážit a politicky prosadit sami.
Co se dočtete dál
- Co Plaga radí krajským politikům.
- Plánuje Plaga nastavit minimální počet bodů pro přijetí na víceletá gymnázia.
- Proč experti víceletá gymnázia kritizují, ale jejich plošné rušení přesto nedoporučují.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









