Ministr školství Robert Plaga (ANO) po čtvrteční debatě expertů o smyslu víceletých gymnázií uvedl, že se je rušit nechystá. Chtěl by ale, aby je omezovaly samy kraje tam, kde se na tyto školy dostává velké procento dětí s nízkými bodovými zisky. Prahy a okolí se to podle něj netýká. Krajským politikům v tom ale „shora“ pomáhat nechce, musí si to podle něj zvážit a politicky prosadit sami. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co Plaga radí krajským politikům.
  • Plánuje Plaga nastavit minimální počet bodů pro přijetí na víceletá gymnázia.
  • Proč experti víceletá gymnázia kritizují, ale jejich plošné rušení přesto nedoporučují.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se