Energetický kolos ČEZ plní zadání vlády Andreje Babiše připravit podmínky pro to, aby se hlavní část jeho výrobních zdrojů dostala plně do vlastnictví státu. Na pondělní valné hromadě především dostal oficiálně zelenou plán na oddělení těch částí, které se netýkají výroby elektřiny v klasických elektrárnách. Jejich skoro půlka se následně prodá, aby ČEZ získal co nejvíc peněz na odkup vlastních akcií.

K tomu akcionáři schválili změnu stanov, která zrychlí dílčí kroky směřující k vykoupení menšinových podílníků. Ti odkup ve většině vítají, protože počítají s tím, že získají k současnému kurzu podstatnou prémii. Management ČEZ přitom načrtl scénář, podle kterého by prodej nevýrobní části mohl probíhat, a dal jasně najevo, že prioritou je zvýšení hodnoty pro akcionáře.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Z čeho nyní mohou akcionáři ČEZ čerpat optimismus.
  • Burza jako plán B nebo A?
  • Proč se hledá více investorů pro budoucí dceru ČEZ.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se