Když jej před třemi roky obvinili policisté z podvodu a on byl ve vazbě, vytvořil bývalý jihomoravský politik a někdejší blízký spolupracovník brněnských občanských demokratů Pavel Hubálek detailního schematického pavouka. Ručně zpracovaná síť desítek jmen politiků, úředníků a podnikatelů dle něj znázorňovala letitý systém kupčení s brněnským městským majetkem. Na vrcholu pomyslné Hubálkovy pyramidy se tyčí jméno Pavel Blažek. Hubálek neměl na mysli nikoho jiného než jednoho z nejvlivnějších členů ODS a ministra spravedlnosti ve vládě expremiéra Petra Nečase (ODS).

Nyní stojí Blažek před branou ministerstva spravedlnosti zase. Předseda ODS a nový premiér Petr Fiala je odhodlaný jej do čela resortu postavit i v situaci, kdy detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřují podezření, že Blažek s dalšími špičkami brněnské ODS za milionové provize kšeftoval s majetkem Brna.

Informace o jeho podezření z korupce má redakce z šesti zdrojů blízkých vyšetřování. Redaktoři HN a Aktuálně.cz o kauze informují už přes rok a přinášejí v ní nová zjištění. Podle Blažka, kandidáta do „vlády změny“, je kauza komplotem „ulhaných“ novinářů a žalobců olomouckého vrchního státního zastupitelství, jež případ dozoruje. Právě ve vztahu k žalobcům má ministr spravedlnosti rozsáhlé pravomoci.

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se