Jedna z největších kauz možného zneužití monopolu v Česku je po letech opět na začátku. Nejvyšší soud vrátil ke znovuposouzení případ, v němž společnost Volný požaduje po telefonním operátorovi O2 čtyři miliardy korun za to, že jej vytlačil z trhu poskytování internetu prostřednictvím ADSL. Když se připočtou úroky, může firma, kterou nyní vlastní skupina PPF, platit více než deset miliard korun. Podstatou sporu je takzvané stlačování marží.

Spor se táhne už řadu let. Společnost Volný – tehdy ještě pod názvem Czech on line, kterou vlastnil Telekom Austria – vstoupila na český trh telekomunikací koncem minulého století. A jako jednu ze svých služeb nabízela internetové připojení prostřednictvím telefonních linek. Nejdříve vytáčením a po roce 2003 i širokopásmovým přístupem ADSL.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se