Případ dvaasedmdesátiletého Romana Bendy z Meziboří u Litvínova, kterému exekutor kvůli nízkému dluhu 1500 korun vydražil byt, má dobrý konec. Krajský soud v Ústí nad Labem v září rozhodl, že dražba jeho domova byla v rozporu se zákonem. Nemocný muž se obával, že se 433 tisíci vyplacenými z dražby a minimálním důchodem kolem devíti tisíc korun by měl na nájem bytu jen pár let a poté by se stal bezdomovcem. Nyní může ve své garsonce zůstat.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
Co se dočtete dál
- Proč Roman Benda dluhy včas neuhradil?
- Kdo se ujal jeho případu a čím u soudu argumentoval?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









