Takového kolegu má snad každý. Když v noci naspí pět hodin, je to svátek. Do hospody po práci ale nepůjde, zůstane raději v kanceláři do noci a dodělá hromadu úkolů, které na něj čekají. Během dne však obejde všechny v týmu, aby si postěžoval, jak toho má hrozně moc. Jemu se sice uleví, mezi oblíbence v kolektivu ale zpravidla nepatří. Nově vědci zkoumali i celkový vliv, který může chování takových zaměstnanců mít na celý tým. Dělají totiž ze stresu normál.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
Co se dočtete dál
- Jak kolegové vnímají zaměstnance, který neustále mluví o tom, jak moc má práce.
- Jaký vliv má toto chování na zbytek pracovního týmu a jeho produktivitu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









