Daně se mají platit, kupujeme si za ně civilizaci, napsal nedávno sloupkař New York Times David Brooks. Bez daní bychom neměli infrastrukturu, sociální služby a tak dále. Zdálo by se tedy, že každý způsob, jak zabránit daňovým únikům, je dobrý, protože je hájením civilizovaného soužití proti nezvladatelnému sobectví individuí. Z tohoto pohledu bychom měli zatleskat snaze Andreje Babiše zavést v Česku elektronickou evidenci tržeb. V obchodech se napříště neprodá nic, z čeho by si nevzal stát svůj díl, a všichni se proto budeme mít lépe.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se