Americký dolar je nejdražší za posledních deset let a čeští spotřebitelé už to nepříjemně pociťují. Například Apple zkraje týdne zdražil své telefony o několik tisíc korun a ceny brzy zvýší i ostatní prodejci. Nedá se přitom čekat, že by se růst dolaru zastavil. Odborníci naopak tvrdí, že zanedlouho bude dražší než euro.

"V příštím roce by dolar mohl stát až třicet korun," odhaduje Jakub Seidler, hlavní ekonom české pobočky ING Bank. Ještě před rokem přitom dolar nestál ani 20 korun, teď je to téměř 26 korun. Od začátku roku koruna oslabila o 12 procent.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se