Prezident Miloš Zeman má tentokrát naprostou pravdu. Skutečně to vypadá, že kdesi v hlubinách kolektivní české psýchy leží nepřátelská americká a ruská vojska, která nás sice před sedmdesáti lety osvobodila od nacistické okupace, ale kdykoliv se někde ve velkém světě vynoří, hned se jich hystericky bojíme a voláme na poplach.
Inu, mindrák z impérií, ať těch rozumově řízených, nebo těch byzantinských, to asi nějak přísluší malému národu, který se neustále bojí o svou existenci, takže si o tom dokonce tklivě, až melancholicky zpívá ve státní hymně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












