Prezident Miloš Zeman má tentokrát naprostou pravdu. Skutečně to vypadá, že kdesi v hlubinách kolektivní české psýchy leží nepřátelská americká a ruská vojska, která nás sice před sedmdesáti lety osvobodila od nacistické okupace, ale kdykoliv se někde ve velkém světě vynoří, hned se jich hystericky bojíme a voláme na poplach.

Inu, mindrák z impérií, ať těch rozumově řízených, nebo těch byzantinských, to asi nějak přísluší malému národu, který se neustále bojí o svou existenci, takže si o tom dokonce tklivě, až melancholicky zpívá ve státní hymně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se