Bývalý rektor Masarykovy univerzity a šéf ODS Petr Fiala přišel s návrhem, aby pravomoc jmenovat profesory přešla z Hradu na rektory. To je vcelku realistická reakce na další kolo Zemanových obstrukcí se jmenováním hned tří profesorů, jejichž putnovskou ouverturu Fiala zažil coby ministr školství. Pokud však většina rektorů i nyní trvá na pozlátku hradního ceremoniálu, jde o zaslepenost u akademiků vskutku nečekanou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se