Obnovitelné zdroje energie by se měly do 15 let stát hlavním zdrojem elektřiny, tvrdí Mezinárodní energetická agentura (IEA). Organizace, která má za úkol směrovat svých 29 členů ke spolehlivé, dostupné a "čisté" energii, ve svých propočtech vychází z plánovaných závazků jednotlivých států. Ty daly vlády na stůl před celosvětovým klimatickým summitem, který se uskuteční v prosinci v Paříži.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se