Nedávné vystoupení šéfky americké centrální banky (Fed) v Kongresu opět přitáhlo do popředí otázku růstu úrokových sazeb. Jasnou zprávu jsme nedostali, je ale jasné, že růst sazeb ještě v roce 2015 je stále ve hře. Pokud se podíváme na nezaměstnanost, s jejímž vývojem Fed svoje rozhodnutí často spojuje, ta je dnes na rekordně nízké úrovni 5,3 procenta. Na druhou stranu se v americké ekonomice stále neprojevil očekávaný růst inflace. Tyto dva ukazatele budou i nadále bankéři ostražitě sledovat.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se