Nedávné vystoupení šéfky americké centrální banky (Fed) v Kongresu opět přitáhlo do popředí otázku růstu úrokových sazeb. Jasnou zprávu jsme nedostali, je ale jasné, že růst sazeb ještě v roce 2015 je stále ve hře. Pokud se podíváme na nezaměstnanost, s jejímž vývojem Fed svoje rozhodnutí často spojuje, ta je dnes na rekordně nízké úrovni 5,3 procenta. Na druhou stranu se v americké ekonomice stále neprojevil očekávaný růst inflace. Tyto dva ukazatele budou i nadále bankéři ostražitě sledovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








