Stovky telekomunikačních firem v Česku, včetně velkých operátorů, se sjednotily kvůli znepokojení nad tím, jak se stát staví k projektu modernizace internetové sítě nejméně za 30 miliard korun.

Osm sdružení telekomunikačních firem, Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy na společné tiskové konferenci ve čtvrtek vyzvaly premiéra Bohuslava Sobotku, aby zasáhl ve sporech o přípravu projektu, který nabírá zpoždění. Představitelé IT sektoru varují, že zpoždění projektu ohrožuje čerpání 14 miliard korun z dotací, které už na modernizaci digitální infrastruktury vyhradila Evropská unie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se