Stovky telekomunikačních firem v Česku, včetně velkých operátorů, se sjednotily kvůli znepokojení nad tím, jak se stát staví k projektu modernizace internetové sítě nejméně za 30 miliard korun.
Osm sdružení telekomunikačních firem, Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy na společné tiskové konferenci ve čtvrtek vyzvaly premiéra Bohuslava Sobotku, aby zasáhl ve sporech o přípravu projektu, který nabírá zpoždění. Představitelé IT sektoru varují, že zpoždění projektu ohrožuje čerpání 14 miliard korun z dotací, které už na modernizaci digitální infrastruktury vyhradila Evropská unie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








