Pocit, že z udělování státních vyznamenání se stává soukromá party Miloše Zemana, je možná přehnaný, ale tak od věci zase není. Přitom zákon je v tomto směru striktní. "Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát…" − jinak řečeno: vyznamenání je záležitost státu, tedy nás všech, a prezident republiky jej (nás) pouze zastupuje. O to více by měl dbát na hledisko společného, a to nejen při výběru vyznamenávaných, nýbrž i při výběru hostů, kteří přicházejí na Pražský hrad jako na státní, nikoliv prezidentskou slavnost.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se