Stát koncentroval v Maďarsku ve svých rukou značnou ekonomickou moc, udeřil na banky i energetické firmy. Nyní se zdá, že vláda premiéra Viktora Orbána uzavřela smír se zahraničními bankami. "Stát umí rychle reagovat, rychleji než trh. U silného státu tak vidím jen výhody," řekl v rozhovoru pro HN Mihály Varga, maďarský ministr hospodářství, pod jehož resort spadá i správa státních financí.

HN: Okamžitě po odhalení skandálu firmy Volkswagen se objevily úvahy, že by maďarská ekonomika měla snížit podíl automobilového průmyslu. Kterým odvětvím chcete dávat přednost?

Zatím nevidím žádný vážnější dopad skandálu, ale nevíme, jaké finanční a právní následky bude mít. Chceme diverzifikovat průmysl, protože si myslím, že automobilový průmysl silně ovlivňuje růst ekonomiky. Tyhle úvahy se ale objevily ještě před skandálem Volkswagenu. Není dobré, pokud se v hospodářství stane jedno odvětví příliš dominantním. Rádi bychom podpořili jiná odvětví, jako je farmacie, potravinářství nebo zpracovatelský průmysl. Nemělo by to ale jít na úkor automobilového průmyslu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.