Přišla jsem k tomu jak slepej k houslím, vtipkuje nevidomá Alena Schutová o svých začátcích v projektu Světluška, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Když v roce 2005 pořádalo vedení Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené benefiční koncert pro Světlušku, vybralo ze svých studentů právě Schutovou, aby program moderovala s Michalem Horáčkem. Od té doby se na projektu podílí dodnes. Působí jako koordinátorka sbírky pro Světlušku a jako kavárnice v Kavárně Potmě.

Potkáváme se v prostorách Nadačního fondu Českého rozhlasu, jehož součástí Světluška je. Schutová se tu pohybuje jako doma a ze své kanceláře do zasedací místnosti přichází bez slepecké hole. Modré oči orámované perfektně nalíčenou řasenkou nedávají na první pohled znát žádný handicap. Zrcadlo k líčení ale usměvavá blondýna nepotřebuje. Nevidí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.