Na první pohled vypadá jako běžný odpadkový koš. Když do něj ale kolemjdoucí vhodí odpadek, uvnitř se spustí kompresní zařízení a smetí se slisuje na zlomek původní velikosti. Odpadkové koše na komunální odpad americké společnosti Bigbelly už jsou k vidění i v českých městech. Díky stlačení odpadu snižují jeho objem až čtyřikrát a popeláři musí vyjíždět o 85 procent méně často než k běžným pouličním košům. Navíc baterie v koši se dobíjí prostřednictvím solárního panelu na víku koše. Zabudovaná SIM karta pravidelně signalizuje řídicímu centru aktuální stav naplnění koše a pomocí mobilní aplikace je možné plánovat svoz těch nádob, které jsou plné.

Koše Bigbelly jsou jen jedním z mnoha příkladů toho, jak chytré technologie pomáhají dobré věci, v tomto případě ekologii, protože stlačovací zařízení výrazně zmenšuje objem odpadků, které se musí odvážet.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.