V době vrcholícího léta a blížících se voleb si politici našli nové téma − cenu vody. Sociální demokraté zaútočili nečekaně ostře na ministra životního prostředí Richarda Brabce z hnutí ANO, který připravuje zvýšení poplatků za odběr podzemních vod. Návrh, který vznikal několik měsíců a jehož základní podoba je známá, brzy projedná vláda.

"Boj se suchem nesmí být záminkou pro bezdůvodné plošné zvyšování nákladů domácností, které odebírají vodu z veřejných vodovodních sítí a nemohou ovlivnit, zda je získávána více z povrchových, či podzemních zdrojů," uvedl předseda sociálních demokratů a premiér Bohuslav Sobotka s tím, že jeho strana návrh nepodpoří.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se