Miliardu eur si dala německá firma Siemens stranou na nákup zajímavých inovativních firem. Do vlastního výzkumu vkládá rok od roku více a své vývojové zázemí má i v Česku. Podle Norberta Gause, který výzkum řídí, jde o dva různé směry investic. Miliarda směřuje do nových byznysů. Pět miliard jde do toho, aby si Siemens udržel ty stávající.

HN: Jsou investice do vývoje nyní, kdy se tempo inovací zrychluje, důležitější než třeba před deseti lety?

To se těžko řekne, protože my jsme byli vždy technologickou firmou a už náš začátek byl spjatý s technologiemi. Ano, v posledních letech naše výdaje na výzkum a vývoj rostou, ale děje se to trochu ve vlnách.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se