Samsung má Applu dodat 160 milionů OLED obrazovek pro iPhony

Podle korejského webu The Investor uzavřel Samsung Display smlouvu s Applem o dodávkách 160 milionů OLED panelů. Ty má kalifornská firma využít pro chystaný nový iPhone, který se na trh dostane deset let po prvním telefonu od Applu. Nový iPhone by měl přinést výraznou změnu nejen v případě displeje, ale také v další výbavě, spekuluje se například o přidání bezdrátového nabíjení.

Tržní podíl BlackBerry se blíží k nule

Telefony s operačním systémem od kanadské firmy měly v posledním čtvrtletí roku 2016 tržní podíl 0,0481 procenta, to znamená 207 tisíc prodaných zařízení. Příliš se nedařilo ani telefonům s Androidem prodávaným pod značkou BlackBerry. Celkově se ve 4. čtvrtletí prodalo 432 milionů chytrých telefonů a nejúspěšnějším výrobcem se stal Apple, iPhony si koupilo o 250 tisíc více lidí než zařízení druhé největší značky Samsung.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se